8 Kasım 2018, Perşembe

Altınoluk Cem ve Kültür Evinin Açılışı

ismail balaAltınoluk Cem ve Kültür Evinin Açılışı


Alevi Kültür Dernekleri Altınoluk şubesinin katkılarıyla yapımı tamamlanan 21 Haziran 2014’te hizmete açılan cemevinin yapımında emeği geçen yönetim kurulundaki canlara gönülden teşekkürler. Ayrıca inşaat süresince katkı sunan yerel yönetimlere, iş adamlarına ve pazar harçlıklarından kısıp katkı sunan binlerce cana da teşekkürler. Var olsunlar, sağ olsunlar.

Alevi inancında salt ibadet için mekâna gerek yoktur. Tüm gök kubbenin altı bizler için ibadethanedir. Ancak bizim için ibadethane salt cem töreni yaptığımız bir mekân değil. İnsana, doğaya tüm yaratılana dair ne varsa orada o vardır.

Yardımlaşmanın, dayanışmanın, hakkın ve hukukun, adaletin, iyiliğin, güzelliğin, sevginin barışın, kardeşliğin hasbihal edildiği mekândır.

Cem evinin konum itibariyle de gerçekten Türkiye’ de hatta dünya da bir ilktir. Sırtını İda dağlarına dayamış barışın, bereketin simgesi zeytin ağaçlarının içindeki konumuyla ayrı bir manevi güzellik katmıştır. Cemevi insanlarımıza ve tüm insanlık âlemine hayırlara vesile olur. Emek veren, katkı veren canlara bin defa teşekkürler var olun, sağ olun sevgili canlar.

NOT: Geç kalınmış bir teşekkür açıklamasıdır.

İsmail BALA

 

Yazan -

İsmail Bala

Aşağıdaki Makalelere Bakabilirsin

Ölümün Repertuvarındaki İbadet

Ölümün repertuvarındaki ibadet “Allahuekber” diyerek elindeki ‘Made in NK’ silahlarıyla‘cihad’ adına öldürüyorlar, zulmediyorlar. İnsanlık suçlarını ...