8 Kasım 2018, Perşembe

CANLAR GIDA PAZARI

ismail balaCANLAR GIDA PAZARI

Alevi Kültür dernekleri Altınoluk Şubesinin öncülüğünde üyelerin, katılımcı dostların katkılarıyla kurulmuş bir kuruluştur. Temel gelir kaynağı üyelerin bağışı ve dostların katkılarıdır. Kuruluştaki amaç; üyelerine doğal, kaliteli organik ucuz ürün temin edip hizmete sunmaktır. Bugün için mağazamızda satışta olan bölgemizin ve dünyanın en önemli besin kaynağı olan zeytin ve zeytinyağıdır.

En az altı bin yıldan beri zeytin insanoğluna hizmet etmektedir. Birçok kutsal metinde zeytinin ve zeytinyağının yararlarından bahsedilmektedir. Bölgemizde yetişen zeytinin yetiştiği ortam itibariyle farklı bir özellik taşımaktadır.

Kazdağları; mitolojideki adı İda dağları Türkçesi tanrıların üzerinden oturduğu dağlar bin bir vadili ve pınarlı kazdağlar, havanın, suyun, güneşin, toprağın bereketin bol olduğu dağlar SARI KIZI bağrına basan kollarını açıp koruyan, kollayan uludağlar ahlaksızlara karşı masumiyetin koruyucusu kutsal dağlar. Dört mevsim güzelliğini insanlara sunan, hayat veren hayat bulan dağlar.

Sevgili canlar gıda pazarını kuran dostlar Kazdağlarını en önemli ürünü olan zeytin ve zeytinyağını biz üyelerin ve dostların hizmetine hem kaliteli hem de ucuz sunmaktadır.

Bu hizmetleri sunarken amaç; derneğin ekonomik olanaklarını geliştirmek, güçlendirmektir. Canlar Gıda pazarının ürün yelpazesini genişleterek kardeş şubelerle ve diğer Alevi kurumlarıyla diyaloğa geçip hem ürün yelpazesini genişletmek giderek kurumsal ve ticari bir kimlik kazanmaktır. Bu süreçte gençlere yeni istihdam olanakları yaratmaktır. İhtiyaç sahibi okuyan başarılı gençlere yurt ve burs imkânları yaratmaktır.

Geçen dönem bölgemizde irili ufaklı zeytinliği olan dostlar ürünü derneğimize bağışladı. Bu sene de yeni bağışları bekliyoruz. Yapılan bağışlar mağazamızda satılan tüm ürünlerin geliri cem evimizin ihtiyaçları gidermede kullanılmaktadır.

CANLAR GIDA PAZARININ kurulmasına gelişmesine ekonomik katkı veren emek veren herkese teşekkür ederiz. Hizmetleri hak kabul etsin.

 

Yazan -

İsmail Bala

Aşağıdaki Makalelere Bakabilirsin

Ölümün Repertuvarındaki İbadet

Ölümün repertuvarındaki ibadet “Allahuekber” diyerek elindeki ‘Made in NK’ silahlarıyla‘cihad’ adına öldürüyorlar, zulmediyorlar. İnsanlık suçlarını ...