8 Kasım 2018, Perşembe

MEHMET TÜM; “YETER ARTIK DURSUN BU KAN VE GÖZYAŞI!”

mehmet tümCHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm Dağlıca ’da meydana gelen terör saldırısında yitirdiğimiz şehitleri anarak, terörü lanetledi.

Mehmet Tüm açıklamasında ; “Bugün Türkiye en kara günlerinden birini yaşıyor, onlarca canımızı kaybettiğimiz bir günde bu ülkenin Cumhurbaşkanı “400 milletvekili verseydiniz böyle olmazdı diyor”, bu ülkenin başbakanı şehitlerimizi verdiğimiz günde maç izliyor!

400 Milletvekili alamadı diye ülkeyi kan gölüne çevirenler tarih karşısında yargılanacaklar!

Dökülen kan oy sevdalılarının eseridir! Sönen ocakların hesabını kim verecek? Halkın iradesini sindiremeyenler, kanlı pazarlıklar uğruna evlatlarımızı feda edemezler. Ülkemizin dört bir yanında halk isyan ediyor. Durdurun bu savaşı diyor. Halka kulak veren yok. Çözüm süreciniz neden 7 Haziranla birlikte son buldu? Bu soruların cevabını kim verecek? “  dedi.

Tüm; “ Ülkenin geleceği için birlik olma zamanıdır”

Tek bir ölüme daha tahammülümüz yok diyen Tüm,  tarafları silah bırakmaya davet etti.

Tüm, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Vakit tüm siyasi kimlikleri, tüm çıkarları bir kanara koyup ülkemizin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için birlik olma zamanıdır. Acının rengi, kimliği yoktur. Bu acıyı dindirmek hepimizin başlıca görevidir. CHP bu kan ve gözyaşını dindirmek için, barışın yeniden inşası için her türlü sorumluluğu almaya hazırdır. Kanlı terör saldırılarını lanetliyor, şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Türkiye’nin başısağolsun! “

Yazan -

İsmail Bala

Aşağıdaki Makalelere Bakabilirsin

Ruhi Su’yu Anma Gecesi

ADD. Küçükkuyu şubesinin hazırladığı altınoluk Alevi külyür Derneğinin katkı ve destek verdiği gece 22 kasım ...